Хроніки ХайВей

We're going to make some history today

v6dvvav_sdaniel.jpg
Сергій Даниленко  13.06.2010 12:53:34

Віталій Портніков: «У майбутньому кожна доярка матиме iPad».

Публікую текстову розшифровку найбільш яскравих ідей з виступу Віталія Портнікова на Umediacamp.

Цікаві думки, бачення майбутнього медіа і професії журналіста.

*****

Віталій Портніков: «У майбутньому кожна доярка матиме iPad».

Зараз починається новий період в історії медіа, пов’язаний з планшетами. Демонстрація планшетів Стівом Джобсом означає кардинальні зміни у медіапросторі, які ми зараз не можемо прорахувати. Ми можемо навіть не уявляти, наскільки сильною виявиться нова медіареволюція. Це перший планшет. Але ми розуміємо, що у світі високих технологій все змінюється дуже швидко. Планшети будуть вдосконалюватись. І фактично ми отримаємо нову модель газети. Газети вже не паперової.

Вся ця риторика про те, що люди звикли читати газети і завжди будуть їх читати, бо звикли розкривати, шелестіти, роздивлятися фотографії – це все одно що говорити, що люди у давні часи звикли роздивлятися наскельні малюнки, і вони б так і вважали, що це неймовірно зручно, велично і солідно, аніж інноваційна технологія – ”папір”.

Головне зміст, а не носій.

Більш досконалий носій перемагає те, що було до нього. Ера паперової журналістики закінчується. Вона може закінчитися швидше в США, Японії, країнах Західної Європи і повільніше у нас, але це буде.

Наступне медіа, яке буде, - це планшетне медіа. Воно дає безліч нових можливостей і опцій. В цьому медіа буде текст, жива картинка, яка буде рухатись, ілюстрації.

І якість фотографій буде зовсім інша. Найбільше буде цінуватись фотографія миті, ”моменту, який застиг”. Фотографії в журналістиці ставатимуть дедалі більше мистецтвом. Ми знаємо, що і зараз є фотографи, котрі роблять фотографії – справжні витвори мистецтва. І ми ходимо на виставки таких фотографій. У майбутньому тільки такі фотографи і зможуть витримувати конкуренцію.

У планештні версії газет будуть одразу вмонтовані засоби взаємодії редакції з аудиторією, а також аудиторії між собою – можливість коментувати, завантажувати свої тексти, фото, відео, ставати ”співавторами”планшетних газет.

У такій ситуації величезну роль буде відігравати професіоналізм редакції, яка буде здатна все це монтувати і модерувати – і тексти, і фото, і відеоряд, і дописи читачів, і блоги авторів. Виграють ті медіа, які будуть здатні максимально якісно, оперативно і комплексно висвітлювати і коментувати події. 

І ще одна тенденція – девальвація цінності новин. Це абсолютно нова тенденція у нашій професії. Для нас, як для журналістів, завжди головним було першим повідомити новину. Кому вдавалося у репортерській гонці повідомити інформацію першим – той і перемагав.

Однак Інтернет, сучасні технології, дають можливість повідомляти новини очевидцям, блоггерам, громадянським журналістам, і вони часто випереджають професійних журналістів. До того ж, очевидці, які пишуть у Twitter, Facebook не обтяжені етичними нормами і професійними стандартами журналістики. Вони часто пишуть, не перевіряючи інформацію, заплутано, однак за рахунок цього виграють в оперативності. 

Головним у медіапросторі вже є не новина. Новину все одно хтось повідомить. Журналіст стає людиною, яка здатна узагальнити, прокоментувати, дати бекграунд. Справжня журналістика – це журналістика освіченої людини, узагальнень, коментарів. В такій журналістиці ви маєте бути вищим за свого читача.

Дискутувати на ці теми важко, оскільки я сам точно не знаю, як це буде. Якби я знав, яким буде майбутнє медіа, я би сам був Стівом Джобсом. Ми можемо говорити про процес і тенденцію, однак не про кінцевий результат.

Форму успішного медіа майбутнього нам належить ще віднайти. Хто зуміє правильно змішати коктейль мультимедіа контенту в успішне медіа – той і винайде ЗМІ майбутнього.

Однак пам’ятаймо, що якщо ви змішаєте горілку, ром і ще щось – то вийде коктейль, яким можна напитися, але чи буде він комерційно успішним, коли продаватиметься на барі? І я не знаю рецепту успіху. Я над ним думаю.

Однак не впевнений, що я взагалі в стані це вигадати. І взагалі не впевнений, що в умовах Росії або України чи пострадянського простору можна це вигадати. Це можна вигадати лише у високотехнологічному світі. Це буде, скоріш за все, не тут вигадано, а в Сполучених Штатах. Чи у країнах Західної Європи.

Питання з залу: ”Ви вважаєте, що друковані газети помруть, оскільки будь-яка доярка, у будь-якому селі буде мати iPad? Вона не буде читати газети, слухати радіо?”  

Я говорю про тенденції. І так, я вважаю, що доярка не буде читати газети і слухати радіо, бо у неї буде iPad. Коли в 30-х роках у доярки з’явилось радіо, то вона часто ходила в центр села, де це радіо стояло – ось така махіна – і слухала. І якби я тоді сказав: ”Знаєте, у майбутньому у кожної людини буде радіоприймач вдома. І у ньому буде не одна радіопрограма, а 150 програм, серед яких можна обирати!” Ви б мені відповіли: ”Ідіот! Як таке може бути?! Це не можливо. Ви думаєте, що говорите?!”

Тому планшети – це питання технічого прогресу. У майбутньому планшет не буде нічим особливо дивним, у тому числі і для доярки. У планшеті цілком може бути радіо, яке слухатиме наша доярка. І прогноз погоди, який вона читатиме.

Журналісти старшого віку можуть сказати: ”Ми у такому віці, що допрацюємо ще по-старому”. Молоді ж люди вже приходять в іншу журналістику. І до неї потрібно готуватися вже зараз.

У нас в Україні, на жаль, не існує професії редактора. У нас редактор – це людина, яка ”бах-бах” – заповнює шпальти матеріалом. Справжній редактор – це людина, яка кожного дня працює із журналістом, виховує його, формує світогляд журналіста.  

В газетній журналістиці сьогодні майже не платять. І будуть платити менше і менше. Майбутнє – за конвергентними медіа, конвергентними ньюзрумами і конвергентними відділами реклами.

Питання з залу: ”Ви можете точно сказати, коли повністю помруть газети?”

Газети не помруть. Так як не помер театр з появою телебачення і не померла класична музика з появою року. Газета переміститься на інший носій.

До речі, Інтернет, як носій інформації, здатен чинити серйозний вплив на суспільну думку, на громадянське суспільство. Свого часу нова технологія, а саме - телебачення, допомогло Кеннеді перемогти Ніксона і стати Президентом США. Ніксон говорив переконливіше, але Кеннеді виглядав краще. 

Питання з залу: ”Чи повинен журналіст піклуватися про поширення своїх текстів, про просування себе у Twitter, Facebook, в блогах, соціальних мережах?”

Тут можна порівняти журналіста з актором. У актора є свій агент. У журналістів власних агентів немає, тому за просування власного іміджу журналіст відповідає сам. І журналіст розвивається доти, поки він експериментує. Головне – це професія, рівень майстерності журналіста, а якими інструментами він при цьому користуватиметься – це вторинне.

Питання з залу: ”Ви дуже багато пишете. Як ви організуєте свій робочий день? Ви самі пишете чи надиктовуєте, а за вами пишуть?”

Хто?! :)) [Cміється]. Тут відповідь проста: я пишу 3000 знаків за 15 хвилин. І насправді я не дуже працездатна людина. Я більше людина навіть лінива. Я працюю не більше 1-1,5 години в день. Якщо я працюю більше 2 годин на день, я вважаю це вирваними з життя хвилинами. Я вважаю, що людина не повинна працювати, вона повинна жити.

Відео via http://twitter.com/danylinaK

UPD: більше відео від Butroff.

1. Каким должен быть настоящий редактор http://www.youtube.com/user/Butroff#p/a/u/0/Bal3bGTO7Ww

2. Журналист развивается, пока экспериментирует http://www.youtube.com/user/Butroff#p/a/u/1/SgD93UH0pxM

3. ТВ в Украине начнет нормально развиваться после появы цифры http://www.youtube.com/user/Butroff#p/a/u/2/tOQNBUWsHi0

4. Молодежь сидит в Интернете, а голосуют те, кто смотрит ТВ http://www.youtube.com/user/Butroff#p/u/3/MG4aJ3uWymY

5. Газета не умрет, поменяется носитель http://www.youtube.com/user/Butroff#p/u/4/mna7jrfL0jw

6. Молодежь приходит в уже другую журналистику http://www.youtube.com/user/Butroff#p/u/5/rMDkGDwyads


 Рекомендовать запись
Оцените пост:

Откуда приходят на эту запись за последний месяц   1 день 10 дней 30 дней

Нет данных

Показать смайлы
 

Комментариев: 22

Рекомендовал эту запись

Я вважаю, що людина не повинна працювати, вона повинна жити.

в яблучко
На які кошти вона буде жити, якщо не буде працювати?
ну в тексте есть такая фраза "працюю не більше 1-1,5 години в день"

Портніков лукавить. Щоб написати ту ж статтю, треба не тільки вміти швидко друкувати, але й потрібно спочатку вивчити тему. На це уходить більша частина часу. Може, він у вільний час тусується з тими, в кого вбирає потрібну у роботі інформацію, але й це в якійсь мірі можна вважати частиною роботи.  До того ж він є головним редактором каналу ТВі. Тому він ніяк не може працювати 1-1,5 години в день.

Потрібно запитати про це у самого Віталія :) Можливо, він витрачає 1-1,5 години на написання текстів, а час, який йде на те, щоб вивчити тему, перечитати море нашої і закордонної преси, у "роботу" Віталій не зараховує.
Було б класно, якщо б всі працювали і жили як Портніков, але це має мало спільного з реальністю. Жителі навіть провідних країн світу не можуть дозволити собі працювати 1-1,5 години в день. Щоб нашій державі хоча б наблизитись до рівня цих країн, українцям у середньому потрібно працювати набагато більше часу.
я же чисто в порядке бреда. как мечты об утопии)))не волнуйтесь я пока ещё адекватно воспринимаю мир))
Рекомендовал эту запись
Рекомендовал эту запись
Рекомендував цей запис
Принципі круто, але на мою думку, картинка не повинна замінювати ТЕКСТ.) На мою думку, журналіст все ж таки письменник.)
Рекомендовал эту запись
капітан очевидність :) все таки, якшо людина працює в журналістиці, вона так в журналістиці і залишиться. медія - це не тільки журналістика, це зміст. тупі серіали і ток-шоу - це контент, стаття про мальдівські острови - контент, трансляція чемпіонату світу - контент. журналістика не змінюється сама по собі, вона змінюється разом з усім медіапростором, і планшет - це тільки один з вимірів. крім формату, важить іще мобільність носія, різноманітність доустпних медіа, можливість споживати різномовну інйформацію, тощо. поки наші журналісти не перестануть думати про громадянське суспільство та свою епічну роль в його розбудові - нічого доброго з нашої журналістики не буде.
Рекомендовал эту запись
Як виглядають журнали на планшетах. "Будущее журналов. Версия Time Inc." http://vmestoslov.info/2010/06/14/time-tablet/ Відео.
классная статья http://www.ipadshouse.com

Welcome to replica watches store! There are all kinds of Replica Watches ukfor you to choose. The Replica Rolex Watches and Replica Tag Heuer Watches.We offer the best quality, the lowest price to you athttp://www.lreplicawatchesuk.com/.

Would you like to know about Canada goose? I believe that you must also want to have a clear understanding of Canada goose clothing. Now let us pay attention to Canada goose label together. According to my understanding, Canada goose Company is just known for canada goose jackets and canada goose parkas; Canada goose label is also highly praised by consumers; in the meantime, Canada goose clothes attract great attention for the high quality and fashion looks. Do you get known about Canada goose now? (yang)
http://www.saleauuggs.com UGG Australia boots http://www.saleauuggs.com UGG brand boots http://www.saleauuggs.com discount UGG boots http://www.saleauuggs.com cheap UGG boots http://www.saleauuggs.com UGG boots sale http://www.saleauuggs.com UGG boots on sale http://www.saleauuggs.com lowest price UGG boots http://www.saleauuggs.com Australia UGG boots Australia UGG Boots: Huge Range of Genuine UGG Boots Are Made From Top Quality Australian Sheepskin Materials From An Official Retailer Of UGG Australia. Fast&Free International Delivery on ALL UGGs.
RSS оновлення

Contacts

Наші фотокниги FineBook

Welcome! Фотокниги http://finebook.com.ua


Facebook - депутатам!Новий громадянин

 Громадська кампанія Новий Громадянин

Хороша громадська кампанія.


Twitter Updates
  follow me on Twitter

  Fine Web

  Internet media, marketing, advertising, PR http://www.fineweb.com.ua


  Gloss.ua

  ;)

  Метки

  Интересы
  4 година ранку, Google, ICQ, PR, авто, бійки, бруківка, вітер, вогнища, говорити, дипломатія, дощ, журналістика, ідеї, інтернет, кава, кальян, кока-кола, копірайтинг, креатив, Львів, міжнародна інформація, міжнародні відносини, мокрий асфальт, мости, подорожувати, політика, польська мова, психологія, свіже повітря, світанки, спати в палатці, сутінки, теорія комунікації, френди, футбол, хайвей, цивілізація, швидкість

  Я читаю
  ОБОЗ.ua